FÅTÖLJ samt FOTPALL, s k Gripsholm-modell, Gustaviansk stil, Dahlström, 1900-talets andra hälft.

Vitmålad stomme med lösa stoppade plymåer. Sitthöjd 44 respektive 46 cm.

Bruksslitage. Märken. Ställvis mindre missfärgad samt med enstaka mindre fläckar. Några sprickor.

Utropspris
2 500 SEK