VITRINSKÅP, 1910 / 20-tal

VITRINSKÅP, 1910 / 20-tal

Målat samt med beslag av metall. Överdel med glasad dörr, underdel med dörrpar. Bakomvarande hyllplan. Bredd ca 79, djup ca 47, höjd ca 223 cm. Nyckel finns.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Kompletterad och renoverad där bland annat den övre dörren är senare glasad. Ett hål vid baksidan.

Utropspris
6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

21. Heuer, "Base 1000, Telemetre", kronograf, ca 1945.
Utropspris
15 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK