SPECERIBURKAR

4 st, porslin, "Zwiebelmuster"/"Lökmönstret", Stadt Meissen, 1900-talets första hälft.

Glaserade i vitt med blå dekor. Höjd ca 17 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Tillverkningsdefekter.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V8

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 000
    104 EUR
    125 USD

    Budhistorik (11 bud)
    1A20 sep 15:311000SEK
    220 sep 15:31950SEK
    1A20 sep 15:31700SEK