LJUSSTAKAR, ett par, omkring sekelskiftet 1900.

Socklar i metall och sten med dekor av pärlstav och bladbårder. Ljusbärare i form av putti med lyror. Höjd ca 23 cm.

Bruksskick. Ställvis avskavd patina. Skador och lagningar på lyrorna. Märken. En sned.

Utropspris
1 500 SEK