KAFFESKEDAR och PLOCKGAFFLAR, 12 st, förgyllt silver och emalj, Norge, omkring 1900-talets mitt.

Skaft med emalj i olika färger. Sex skedar i etui samt sex gafflar. Skedar mäkta "Edelm". Längd ca 9 cm. Vikt 86 g.

Bruksskick. Sprickor på emaljen på en sked.

Utropspris
1 500 SEK