SÄNGBORD, ett par, 1900-talets första hälft.

Fanerade med valnöt. En låda samt hyllplan. Dörr med bakomliggande förvaring. Bredd 57, djup 38, höjd 62 cm.

Slitage. Fläckar. Repor. Ställvis blekt. Delvis maskstungen. Fanerskador.

Utropspris
2 500 SEK