STOLAR, ett par, senbarock, 1700-tal.
Betsade. Fast stoppad sits. Frontsargen med skuren dekor. Sitthöjd ca 48 cm.
Skador. Lagningar. Förstärkningar. Renoverade med kompletteringar. Maskstungna.