MATTA, rölakan, Anna Greta Sjöqvist, signerad AGS samt MH, omkring 1900-talets mitt, 300 x 201 cm.

Rosamelerat fält med ränder och stiliserad blomsterdekor. Gråmelerad bård.

Bruksskick. Fläckar.

Utropspris
8 000 SEK