Fanerad med valnöt. Locket med intarsiadekor i form av blommor. Dubbla kammar. Lockets insida med infällt tryck. 13 plåtskivor medföljer. Längd 51 cm, bredd 42 cm, höjd 25 cm.
Slitage. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.