Bestående av;
12 gafflar, längd 19,5 cm,
12 gafflar, längd 17,5 cm,
11 gafflar, längd 13,5 cm,
2 serveringsskedar, längd 14 cm,
1 såssked,
1 serveringssked, längd 21 cm,
6 smörknivar,
1 ostkniv,
12 knivar, längd 22 cm,
12 knivar, längd 20 cm,
12 knivar, längd 16,5 cm,
12 skedar, längd 20 cm,
12 skedar längd 18 cm,
vikt ca 4200 gram.
Anlupen. Repor. Bruksskick. Senare gravyr.
Med monogram för släkten Bülow.