PHILADELPHIE, Montre à Distance de W.T. Unge, Stockholm,

gulmetall, mekanisk, innerboett med glas, nyckel, ca 1876, box.

Boettnr 7188

Defekt, slitage

Proveniens

Rymdraketpionjären Öfverstelöjtnant Willhelm Theodor Unge 1845-1915

Utropspris
2 000 SEK