SKRIVSKÅP, 1700-/1800-tal.

SKRIVSKÅP, 1700-/1800-tal.

Målat. Tudelat. Överdel, glasat dörrpar med Bakomliggande hyllplan. Underdel, nedfällbar klaff med bakomliggande skrivinredning samt fyra lådor under klaff. Beslag av mässing. Bredd 119, djup 55, höjd ca 226 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Renoverad. Kompletterad. Senare beslag. En dörr något slagen.

Utropspris
10 000 SEK