Stommar av bonad bok. Fast stoppad klädsel. Rik dekor av bland annat krönande bandrosetter, lagerstav samt akantusblad och ovan benen fleuroner. Sitthöjd ca 42 cm. Soffans längd ca 143 cm.
Slitage. Repor. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.