Allmoge
951035

VÄGGSKÅP, allmoge, Dalarna, 1800-tal. Bär datering "1807".

En dörr. Utskjutande krön. Höjd 47 x längd 41 cm. Bredd 25 cm. Nyckel finns.

Slitage. Löst låst. Senare lås. Senare bemålning. Renoverat.

Utropspris
2 500 SEK