Fanerad med mahogny med inläggningar av ljusare träslag. Svängd form. Fast stoppad samt med lösa kuddar. Fötterna med avslutande lejontassar av mässing. Längd 240 cm. Sitthöjd ca 47 cm.
Smärre slitage. Märken. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.