TOALETTBORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Mahogny med beslag och trissor av mässing. Uppfällbar skiva med underliggande fack och spegel, underdelen med lådor. Undersidan med oidentifierad påskrift. Längd 78, bredd 48, höjd 81,5 cm. Nyckel finns.

Slitage och repor. Smärre skador. Smärre lagningar.

Utropspris
6 000 SEK