OIVA TOIKKA, KARAFFER, 2 st, glas, Notsjö 1900-talets senare hälft.
Karaffer i klart glas, ena proppen i glas, den andra med kork. Höjd exkl proppar 16,5 och 24 cm. Karafferna med graverad logotyp, specialbeställd produkt för rederi.
Smärre slitage.