Fanerad med teak. Tre hyllplan. Två skåpdörrar med bakomliggande hyllplan. Fyra lådor. Utdragbar skrivskiva. Längd 120 cm, bredd 42 cm, höjd 160 cm.
Fläckar på skivan. Slitage. Repor. Märken.