För åtta ljus. Stomme av mässing med detaljer i alabaster. Behängd med kedjor. Höjd ca 80 cm, diameter 55 cm.
Alabasterdelar med skador. Något skev. Skador. Slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10