TAKLAMPA, Bodén för Glössner & Co, signerad, 1940-/50-tal.

Stomme av mässing. Havannafärgat glas med frostad dekor av bladverk. Höjd ca 52 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK