Design
954669
Olle Andersson
(Född 1939)
Olle andersson, taklampa, "halo there", boréns, 1980 tal

OLLE ANDERSSON, TAKLAMPA, "Halo there", Boréns, 1980-tal.

Skärm i vitmålad metall. Detaljer i rött, gult, svart samt lila. Bär tillverkarens etikett. Höjd 65 cm, diameter ca 67 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
200 EUR