OLLE ANDERSSON, TAKLAMPA, "Halo there", Boréns, 1980-tal.
Skärm i vitmålad metall. Detaljer i rött, gult, svart samt lila. Bär tillverkarens etikett. Höjd 65 cm, diameter ca 67 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad. Liten buckla.