ANDERS PEHRSON, taklampa, "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus.
Stomme av mässing. Skärm av lackerad metall. Diameter 40, höjd ca 35 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Repor.