SVEN X:ET ERIXSON

3 st, färglitografier kolorerade med akvarell, signerade samt numrerade.

"En dag med den nya islossningen", utförda 1965. Två numrerade 17/25 samt en med otydlig numrering. 39 x 50 cm. Oramade.

Konditionsrapport

Vågigt papper. Gulnad. Fläckar. Veck.

Proveniens
Konstnärens familj.
Delvis "Sven Xets Erixons grafik", Anna-Lena och Christer Nyström, Sundsvall, Sinklarförlaget, 1976, nr 129 samt 130.
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    507
    52 EUR
    62 USD

    Budhistorik (7 bud)
    316 okt 20:49507SEK
    1A16 okt 20:49500SEK
    116 okt 20:00457SEK