stål/guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st.), Jubileelänk, viklås, cert, februari 1989, box, ytterkartong.
Caliber 2135, Verknr 1016440, Serienr R729250, Referensnr 69173, Boettnr 69000 A, Länkreferensnr 62523-D 18-M5/468 B
Bruksskick. Nagg på glas. Fungerar men trög att dra upp, i behov av service.