GALLERIMATTA, antik Kaukasisk ca 480x90 cm.

Mörkblå botten med stilisera polykromt mönster. Lejongul bård med stiliserad blomsterslinga.

Smutsig. Fläckar. Lagningar. Ställvis omfattande slitage. En kortsida saknar fransar.

Utropspris
3 000 SEK