MATTA, orientalisk, signerad, ca 215 x 142 cm.

Rött fält med mittmedaljong och hörnornament. Mörkblå huvudbård med palmettmönster.

Bruksskick. Ligger ej helt slätt mot marken pga varit rullad. Hårdare slitage på kanter. Färgfällningar.

Utropspris
6 000 SEK