I plåt, längd 52 - 56 cm. Tenderns längd ca 29 cm. Rälsdel i trä och metall, längd ca 85 cm. Diverse extradelar medföljer.
Slitage, ställvis omfattande. Färgbortfall. Anlöpningar. Lagningar och retuscher. Delar lösa / saknas. Ej funktionstestade.