PARTI BESTICK, 28 delar, silver, 1800-tal.

Strösked, soppslev, två uppläggningsskedar, fyra bordsgafflar, tre + en bordssked, 16 teskedar av olika modell (längd ca 13,5- 15,5 cm). Vikt ca 750 gram. Druvsax i nysilver medföljer.

Bucklor. Senare gravyr. Slitage.

Utropspris
3 000 SEK