Målad dekor av blommor och vasprydda kolonner, överdelen med enkel dörr och hyllinredning, underdelen med två dörrar och hylla. Bredd ca 135, djup ca 93, höjd ca 217 cm. Nyckel finns.
Renoverat och kompletterat. Skador, lagningar och slitage.