ÖRHÄNGEN, ett par med gammalslipade diamanter samt odlade mabépärlor.

Diamanter, totalt ca 0.64 ct. Ø ca 9.15 och 9.55 mm. Stämplade A Abbeus, Stockholm, 1936, 18K guld. Skruvstift. Höjd ca 2.2 cm. Totalvikt ca 3 g.

Diamanterna med inneslutningar som når ytan. Odlade pärlorna av ojämna formen med ojämnheter på ytan. Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

98. Jaeger-LeCoultre, Reverso Squadra Chronograph GMT, ca 2010.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK