Stomme i vitmålad metall. Behängd med glaskupor. 14 ljuspunkter. Diameter 50 cm.
Bruksskick. Nagg. Några glaskupor med tillverkningsdefekter. Smärre fläckar. Ej funktionstestad.
Inköpt på på Boet på 1960-talet.