Design
957823

CARLO SCARPA, takkrona, Venini, Italien, 1900-talets tredje kvartal, höjd ca 55 cm.

Stomme i vitmålad metall. Behängd med glaskupor. 14 ljuspunkter. Diameter 50 cm.

Bruksskick. Nagg. Några glaskupor med tillverkningsdefekter. Smärre fläckar. Ej funktionstestad.

Proveniens

Inköpt på på Boet på 1960-talet.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK