"Teresia" var i produktion 1892-1902 samt "Tage" var i produktion 1908-1926. Blå dekor. Längd 25 - 38 cm.
Bruksslitage. Enstaka nagg. Ett fat missfärgad. Tillverkningsdefekter och krackelyr.