DEKORATIONSTALLRIKAR

6 ST, SAMT DOSA, porslin, KPM, 1900-talets mitt.

Gåva från Alfried Krupp von Bohlen und Halbach. I originaetui. Tallrikens diameter 10,5 cm, dosans storlek 7,5 x 9,5 x 3 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Etuiet med fuktskador/fläckar.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - V2

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anja Lehtovuori

Anja Lehtovuori

anja.lehtovuori@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 200 EUR

    30
    EUR
    288 SEK
    35 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (1 bud)
    114 okt 16:5730EUR