Skrivbyrå, empire, 1800-talets början, Stockholm

Draglådor samt bakom klaff även fack och lönnfack. Bredd 102cm, djup 49 cm med nedfälld klaff 71 cm, höjd 91cm. Förgyllda bronsbeslag. Nyckel finns.

Lagningar. Skador. Slitage. Främre listen är lös.

Utropspris
400 EUR