SALONGSGRUPP, 5 delar. Empirestil / rokokostil. Tidigt 1900-tal.

Gråmålad. Soffa med lätt bakåtsvängd rygg och armstöd. Svängda ben. Stoppad rygg, sidor och sits. D 64, L 194. Samt ett par stolar och ett par pallar.

Slitage, sprickor, smärre fläckar på klädsel.

Utropspris
3 000 SEK