Tolv mattallrikar, tolv förrättstallrikar, elva assietter, elva mindre sopptallrikar, 13 kaffekoppar med fat, två serveringsfat, två serveringsskålar, elva mindre ovala skålar, terrin, såsskål, kanna, äggkopp, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna.
Bruksskick. Ca fem delar med nagg.