Slipad dekor. Oktagonal fot. 12 vinglas, höjd 13 cm 5 selterglas, höjd 13,5 cm 11 vattenglas, höjd 10 cm 12 likörglas, höjd 7 cm 11 snapsglas, höjd 8 cm.
Bruksslitage. Nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10