ISHINK, Wedgewood, porslin, 1800-talets slut.

Dekor av klassicerande motiv i vitt mot blå fond. Stämplad WEDGWOOD GFK. Med montering av försilvrad metall och lockknopp av ben. Höjd ca 19 cm.

Invändigt krackelerad och missfärgad. Slitage. Utvändigt något missfärgad.

Utropspris
2 500 SEK