Design
959609

CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors, 1940/50-tal

Stomme i mässing. Stomglas. Kupa av bladformade glaskläppar. Tre ljuspunkter. Diameter 41 cm, höjd ca 63 cm. Extra löv medföljer.

Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK