KARL ANDERSSON, BESTICK, 21 delar, silver, Stockholm, 1918

Modell Munvig.
4 st matskedar, 21,5 cm
4 st matgafflar, 21 cm
4 st knivar, 25,5 cm
7 st matknivar, 22 cm
2 st bakelse gafflar, 14,5 cm
Knivar saknar mästerstämplar. Total vikt 1190 g

Slitage. Märken. Senare gravyr.

Utropspris
2 000 SEK