MAT- och TESERVIS, porslin, ca 32 delar, "Mårbacka", Rörstrand, 1900-talets senare hälft.
8 förrättstallrikar
8 flata tallrikar, diameter 26,5 cm
8 djupa tallrikar
2 serveringsfat, runt diameter 32,5 cm, ovalt längd 32 cm
5 tekoppar med fat och 3 tekoppar utan fat
gräddsnäcka.
Obetydligt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.