KOMMENDÖRSTECKEN, Dannebrogen, Hof- og Ordensjuveleer A. Michelsen, Köpenhamn. 1900-talets andra hälft
Vitemaljerat kors samt med förgylld metall. Vid korsvinklarna samt ovan en kungliga krona. Under den krönande kronan ett R. Vitt sidenband med röda kanter att hängas om halsen. Höjd ca 8,5 cm. I etui.
Slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.