Mahogny. Rak form med mässingsbeslag. Invändigt tygklädd uppfällbar skrivyta, inredning med fack. Två olika bläckhorn i glas. Längd 41, bredd 25, höjd 14 cm.
Slitage. Skador. Lock till bläckhorn saknas. Bläckhorn senare. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.