BOKHYLLA, Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Svärtad stomme. Fanerad med teak. Tre hyllplan. Skjutbara dörrar med bakomliggande hyllplan. Ett hyllplan med två lådor. Varje sektions längd ca 80, bredd 40, höjd 151 cm.

Slitage. Smärre fläckar. Fanerskador. Skiva med fanerskada.

Utropspris
2 500 SEK