CIGARETTETUI, silver och emalj, svenska importstämplar, 1900-talets första hälft.

Något välvd form, emaljdekor av badande kvinna. Bredd 8, höjd 9 cm. Vikt 160 gram.

Skador på emaljen. Bucklor. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

98. Mats Theselius, fåtölj, "Birdland", ed. 87/360, Källemo, Värnamo efter 2009.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
20 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK