ALBERT CONTRERAS

Olja på duk, signerad och daterad 1962 a tergo.

"Metaphysical sensation". Duk 96 x 96 cm.

Konditionsrapport

Oramad, retuscher, tryckskada, krackelerad, fläckar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V566

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Jinnerot

Johan Jinnerot
Specialist äldre konst

+46 8-614 08 58
johan.jinnerot@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    19 500
    2 045 EUR
    2 440 USD

    Budhistorik (21 bud)
    521 sep 18:0519500SEK
    6A21 sep 18:0519000SEK
    521 sep 18:0519000SEK
    Acceptpris på 6 000 SEK uppnåddes