PETER ADOLF PERSSON, olja på duk, signerad på målning a tergo.
Insjövik. A tergo; oväder på ingång (bakom glas). 35 x 57 cm.
Oxiderad fernissa. Retuscher. Mindre hål i hörn och ovan- samt nederkant. Fläckar.