CHIFFONJÉ, 1900-talets första hälft.

Fanerad med mahogny. Fyra lådor. En nedfällbar klaff med bakomliggande skrivinredning. Beslag av mässing. Bredd 92, djup 49, höjd 152 cm.

Slitage. Ställvis blekt. Repor. Märken. Låst klaff. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK