CARL HJALMAR NORRSTRÖM, sköld, Eskilstuna, signerad och daterad 1889.

Stål med etsad och förgylld dekor av gripar, ymnighetshorn, kartuscher, festonger m.m. Diameter 65 cm.

Bruksskick. Rostangrepp. Delvis renoverad med senare skruvar. Två borrhål.

Utropspris
6 000 SEK